Aranżowanie domowej łazienki krok po kroku

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Każdego dnia spędzamy tutaj sporo czasu — czy to kąpiąc się, czy myjąc zęby lub wykonując makijaż. Aby jej codzienne użytkowanie było w pełni komfortowe, zadbać należy o stosowne jej zaaranżowanie.

 Zadanie, jakim jest projektowanie wnętrz Wrocław, najlepiej powierzyć fachowcom. Przykładem jest firma Houselab. Pomoże ona zarówno w rozplanowaniu poszczególnych elementów wyposażenia pomieszczenia, jak i w ustaleniu, w jakim stylu ma być ono utrzymane.

Czym powinna charakteryzować się każda funkcjonalna łazienka? Zadbać należy tutaj o wolną przestrzeń na poszczególne znajdujące się tam sprzęty. Przykładowo, umywalkę zawiesić powinno się na wysokości około 80 — 85 centymetrów, zostawiając przed nią przestrzeń o wielkości 100 x 70 centymetrów. Co do misji WC, zamontowana powinna być ona w odległości 20 centymetrów od ściany, pozostawiając przed nią prostokąt o wymiarach 80 x 60 centymetrów.

Żadna łazienka nie może obyć się bez płytek, które znajdować mogą się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Jednym z kluczowych ich parametrów jest nasiąkliwość, która nie powinna przekraczać 3%. Niemniej istotna jest antypoślizgowość, która oznaczana jest w skali od R9 do R13. Im parametr ten jest wyższy, tym kafelki są mniej śliskie, a co za tym idzie — w pełni bezpiecznie poruszać mogą się po nich osoby starsze czy małe dzieci. Do wyboru mamy płytki zarówno jednokolorowe, jak i wzorzyste.